ללמוד אצלנו   קורסי הלימוד

רשימת הקורסים

נקה
 • אינטליגנציה רגשית

  שנה ג’
  קוד הקורס: 05001352
  הערכת הקורס: בחינה מסכמת
  סמסטר א וב , שנה ג’
  מסלול: משאבי אנוש
  יום ושעה: רביעי , 17:00-19:30
  שישי , 08:00-10:30
  נקודות זכות: 3

  הקורס מציג מבחינה תיאורטית ויישומית את עקרונות האינטליגנציה הרגשית בעולם העבודה תוך הדגשת מיומנויות רגשיות בניהול אנשים וניהול קריירה. במסגרת הקורס יוצג מודל חדשני לניהול עובדי ידע המבוסס על עקרונות של גישור ושימוש באינטליגנציה רגשית.
  במסגרת הקורס יסקרו מודלים מתחום ניהול משאבי אנוש ומודלים של גישור מתחום המשפט. תיערך השוואה בין התפיסה הגישורית לזו הניהולית ותבחן ההשפעה של מנהל מגשר המיישם עקרונות של אינטליגנציה רגשית על עובדים מתחומי עיסוק שונים.

   

  * יתכנו שינויים בזמני לימוד הקורסים (סמסטר/שנה)

 • חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא

  קוד הקורס: 170000831
  שם המרצה: גוב אורני
  הערכת הקורס: השתתפות פעילה בפורום הקורס - 30% יישום 2 כלי חשיבה יצירתית מתוך הכלים שילמדו בקורס לפתרון בעיה מקצועית או אישית בדרך יצירתית – 30% מבחן בית – 40%
  סמסטר א
  נקודות זכות: 2

  יצירתיות יכולה להתקיים בכל תחום שהוא ולא רק בתחומי האומנות, היא מאפשרת לנו לפתור בעיות מורכבות, חוסכת זמן, ומשאבים ומקצרת תהליכים, ואף מוסיפה עניין וצבע לחיים. יצירתיות תורמת לביצועים, לפיתוח, לשיווק, לניהול, לפרסום ולמנהיגות ולניהול חיים. אנשים יצירתיים שופעים רעיונות ופתרונות.

  חושבים שיצירתיות היא תכונה מולדת......אז לא.......

  כל אדם יכול להיות יצירתי, ללמוד, להתאמן ולהשתכלל ביכולת היצירתיות.

   יחד עם זאת במצבים רבים אנשים וארגונים בוחרים בפתרונות מוכרים ולאו דווקא יעילים ואינם מצליחים להשתחרר מדפוסי ראייה מקובעים.

  במהלך הקורס נבין מהי יצירתיות, מה מאפשר ומה בולם אותה. נציג מגוון תיאוריות וכלים לפיתוח חשיבה יצירתית ונתרגל אותם כבסיס לפתרון בעיות המעסיקות אתכם בחיי היום יום האישיים והמקצועיים וכדי להגדיל את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם בהווה ובעתיד.

  הקורס יתנהל במתכונת מתוקשבת וחוויתית. ככל שתתרגלו יותר, תהיו מעורבים יותר, תתרמו יותר לשיח הקולקטיבי בפורום הקורס כך תרכשו כלים טובים יותר לחיים ותצליחו יותר בקורס. 

 • היסטוריה ואסטרטגיה של יחסי ציבור

  קוד הקורס: 170000851
  שם המרצה: ד"ר לשם ברוך
  הערכת הקורס: השתתפות בדיונים המקוונים – 30%. העבודה הסופית – 70%.
  סמסטר ב
  נקודות זכות: 2

  תחום יחסי הציבור הפך למרכזי בשיווק מפלגות, ארגונים חברתיים וחברות מסחריות. אנשי יחסי ציבור, דוגמת רני רהב ואחרים, נתפשים כמי שקובעים את תדמיתם של אנשי עסקים ופוליטיקאים - לשבט או לחסד.

  הקורס הזה יעסוק בסיפור לידתו של המקצוע הזה, בשיטות שבהן משתמשים יחצנים כדי לבנות אסטרטגיה תקשורתית עבור הלקוחות שלהם:

  מה עושים כאשר ארגון נקלע למשבר תקשורתי (למשל, פרשת רמדיה)?

  כיצד מעבירים מסרים בהופעות בטלוויזיה (איך להופיע ומה צריך להיות צבע הבגדים, למשל)?

  כמו כן נעסוק ביחסי הציבור של הצבא (כיצד צה"ל שיווק את עצמו במבצע "צוק איתן"?) ושל המשטרה.

  נתמקד גם במהפכה שגרמו הרשתות החברתיות לתחום יחסי הציבור (חרם הקוטג', למשל).

  קורס זה מתקיים במתכונת מתוקשבת

 • אנגלית מקצועית ומעשית - קורס מקוון סינכרוני

  שם המרצה:
  סמסטר א
  יום ושעה: רביעי , 20:00-21:00
  נקודות זכות: 2

  האם תצליחו לתקשר עם לקוח או מטופל באנגלית? האם אתם מספיק בקיאים באנגלית כדי שתוכלו לשוחח עם עמיתים או אנשי מקצוע? האם אתם מרגישים נוח להתכתב באנגלית? האם אתם בטוחים שאתם מסוגלים לעבור ראיון עבודה שנערך באנגלית? האם יש לכם קורות חיים באנגלית?

  אם התשובה לאחת מהשאלות האלה היא 'לא', הקורס הסינכרוני והמקוון הזה הוא אידיאלי עבורכם. 

  הקורס "אנגלית מקצועית ומעשית" מכין את הסטודנטים לחיים המקצועיים; מהשלב הראשוני של הגשת מועמדות לעבודה, שלב הראיון והמיונים, ושלב העבודה עצמה שדורשת אינטראקציה ושיתוף פעולה. באמצעות הדרכה ותרגול, התלמידים ירכשו כלים להתנהל באופן מקצועי במקום עבודתם ויפגינו ביטחון עצמי בהבעתם באנגלית.

  הכיתה הווירטואלית משפרת את החוויה הלימודית ומספקת במה אינטימית ותומכת שמתאימה למשחק תפקידים וללמידה יעילה.

  Professional & Practical English – An Online Synchronous Course

   

  Is your English fluent enough to deal with a customer, client or patient?  Are you proficient enough to interact with colleagues or professionals in English?  Do you feel comfortable corresponding in English?  Are you confident that you could pass an interview conducted in English? Do you have a Curriculum Vitae in English?

   

  If the answer to any of these questions is ‘No,’ this online synchronous course is ideal for you.

   

  The Professional & Practical English Course prepares students for professional life; from the initial stage of application and the interviewing process through to the effective performance, interaction and collaboration required once they have secured a job. Through guidance and practice, the students will not only learn to conduct themselves in a professional manner but also to express themselves confidently in fluent English.

  The virtual classroom further enhances the experience by providing a nurturing and supportive setting which lends itself to role playing and effective learning.  

 • אבולוציה - הרצאה

  שנה ג’
  קוד הקורס: 00505323
  הערכת הקורס: בחינה בכתב
  סמסטר ב , שנה ג’
  נקודות זכות: 2

  מטרת הקורס: להפגיש את התלמידים עם תחומי האבולוציה השונים.

  הקורס יעסוק בהקניית מושגי היסוד באבולוציה, ויסקור בפני התלמידים את ההיסטוריה של המחקר האבולוציוני. בקורס ילמדו התלמידים על הסיסטמטיקה של היצורים הביולוגים ועל השיטה הקלדיסטית המשמשת למיונם במחקר האבולוציוני. פרק נוסף של הקורס ידון בעידנים הגיאולוגים, בביוגאוגרפיה, בחקר המאובנים, הפליאונטולוגיה, ובנדידת היבשות. בהמשך הקורס נלמד על ההיסטוריה של החיים על פני כדור הארץ, מוצא חסרי החוליות והתפתחותם האבולוציונית, מוצא בעלי המיתר ונדגיש בעיקר את האבולוציה של החוליתנים. חלק חשוב נוסף של הקורס ידון בתהליכים האבולוציוניים והשונות הגנטית, באבולוציה מולקולרית, במוטציות, רקומבינציות והברירה הטבעית. בחלק האחרון של הקורס ידונו נושאים הקשורים בקשר האבולוציוני בין התפתחות הפרט (אונטוגנזה) והתפתחות הקבוצה (פילוגנזה) ובאבולוציה של האדם.

   

 • ארה"ב - מבוא לחברה ממשל ותרבות

  סמסטר ב
  נקודות זכות: 2

  בזכות מעמדה המרכזי של ארצות הברית בעולם ובשל יחסיה המיוחדים עם ישראל, קשה להגזים במידת החשיבות שיש להיכרות של כל אדם משכיל בארץ עם ארה"ב. יתרה על כך, ארה"ב מובילה כמעט בכל תחומי המחקר, ועל כן המפגש עם עולמם של חוקרים אמריקנים הוא בלתי נמנע כמעט בכל תחום אקדמי ומקצועי.
  בקורס ייסקרו מבנה הממשל האמריקני, המערכת הפוליטית בארה"ב, וכן מאפיינים חברתיים ותרבותיים מרכזיים של החברה האמריקנית. תחומים אלה יילמדו הן בהקשרים העכשוויים שלהם, הזוכים לסיקור תקשורתי, והן דרך בחינה של תוצרים תרבותיים, בעיקר סרטים.
  לקורס לא נדרש ידע מוקדם, וחומר הקריאה יהיה בעברית (למעוניינים תהיה אפשרות לקבל חומר קריאה באנגלית).  

  הקורס מתקיים במתכונת מתקושבת

 • חדשנות טכנולוגית בעולם העסקי

  סמסטר א
  יום ושעה: חמישי , 18:00-21:00
  נקודות זכות: 3

  תיאור הקורס: קורס "חדשנות וסטארט אפים בעולם העסקי" הוא קורס סמיסטריאלי שמטרתו הקניית כלים ישומיים בפיתוח חדשנות ויזמות בסביבה גלובלית. בקורס הסטודנטים יתנסו בפיתוח חדשנות והפיכתה משלב הרעיון ועד להקמת מיזם עיסקי. הקורס יתבסס באופן משולב על הרצאות, הכנה וניתוח של תרגילים ודיונים בכיתה.בבסיס הקורס עומדת ההכרה כי החשיבה היזמית, העצמאית והיצירתית הינה המפתח בהפיכה של טכנולוגית מרמת הרעיון לרמה העסקית הביצועית.

   

  רקע: עוצמת התחרות הבינלאומית בחדשנות טכנולוגית  גדלה באופן דרמטי במהלך השנים האחרונות והפכה להיות כלי עיקרי בחיזוק ביצועים ותחרות במגזר העסקי ברמה הבינלאומית. גורם מפתח להצלחה של חברות וכן מרכזי ידע בינלאומיים הינו היכולת לנהל את הטכנולוגיות ואת ההזדמנויות העסקיות. ניהול טכנולוגיות חדשניות על כול גווניה, במדעי החיים, מחשבים והנדסה מחייבת הבנה של האופן בו המדע הופך לטכנולוגיה, איך טכנולוגיות מפותחות למוצרים, כיצד מוצרים יכולים לעמוד בדרישות שוק וכן כיצד חברות יכולות להשתמש בידע הקיים כדי לנצל את החדשנות הטכנולוגית על מנת להגיע לשווקים חדשים.

  מרצה הקורס: ד"ר איתי קלע

   

   

 • אלגברה ליניארית ב'

  שנה א’
  קוד הקורס: 10201081
  שם המרצה: ד"ר שיבאן פרג
  דרישות קדם: אלגברה ליניארית א'
  סמסטר ב , שנה א’
  יום ושעה: שלישי , 11:00-13:00
  שני , 13:00-15:00
  נקודות זכות: 4

  3 שעות שבועיות הרצאה
  2 שעות שבועיות תרגול
  קורס זה הוא המשך ישר לקורס אלגברה ליניארית א. הנושאים שנסה בקורס זה: ערכים עצמיים ווקטורים עצמיים. לכסון מטריצות ואופרטורים. מרחבי מכפלה מעל הממשיים ומעל המרוכבים. בסיסים אורתונורמליים ותהליך Gram-Schmidt. גאומטריה של מרחבי מכפלה פנימית. פיתוח Fourier. קירוב טוב ביותר בתת-מרחב נוצר סופית. לכסון אוניטרי של אופרטורים ושל מטריצות. מטריצות הירמיטיות, מטריצות אוניטריות ומטריצות סימטריות. תבניות ביליניאריות ותבניות ריבועיות. תבניות חופפות ולכסון תבניות.

 • אנתרופולוגיה חברתית

  שנה א’
  קוד הקורס: 110800071
  שם המרצה: ד"ר כהנוב מיה
  הערכת הקורס: מבחן ביניים 30%, מבחן מסכם 70%
  סמסטר ב , שנה א’
  יום ושעה: ראשון , 11:00-14:00
  נקודות זכות: 3

  מטרת הקורס: היכרות עם מרכיבי התרבות כמערכת המארגנת את ההוויה האנושית, תוך פענוח השפה התרבותית ועל הקשר בין מערכת זו לבין מוסדות חברתיים אחרים.  יילמדו גישות תיאורטיות מרכזיות באנתרופולגיה קלסית ועכשווית. 

 • גילויים והמצאות ששינו את חיינו

  שם המרצה: מרגלית אפרת
  סמסטר ב
  נקודות זכות: 2

  קורס מקוון שנועד לפתח כישורי האזנה, קריאה וכתיבה באנגלית אמריקאית סטנדרטית. הקורס מבוסס על צפייה וקריאה מודרכות שיתמקדו בגילויים והמצאות מרכזיים בתחומי המדע, הטכנולוגיה והרפואה. דוגמאות אפשריות לנושאי הלימוד: דנ"א, חיסונים, מערכת החשמל, רשת האינטרנט.
  הקורס יתנהל באנגלית. הסטודנט נדרש להאזין, לקרוא ולכתוב באנגלית.