על המכללה   כל מה שקורה

סמינר: "התפתחות תקנות מי שתיה חידושים במדד הבריאות״

22/03/17 , 13:00 - 12:00 | אולם זקס | מדעי איכות הסביבה

החוג למדעי איכות הסביבה מארח סמינר: "התפתחות תקנות מי שתיה חידושים במדד הבריאות״, עירית הן, מהנדסת ארצית למי שתיה, המחלקה לבריאות הסביבה במשרד הבריאות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרד החוג – טל': 02-6291909

להזמנה לסמינר בנושא: "התפתחות תקנות מי שתיה חידושים במדד הבריאות״

שמירה על מי השתיה

מים על שימושיהם השונים מהווים וקטור חשוב ומרכזי בהעברת תחלואה, ובכל רגע נתון בעולם חולים ומתים אנשים רבים (במיוחד ילדים) בשל צריכת מים לא בטוחים. האחריות על המים בישראל מתחלקת בין מספר גופים, ובמיוחד בין רשות המים למשרד הבריאות, עם דגש על כך שנושא איכות המים הוא באחריות בלעדית של משרד הבריאות.

מי שתיה הם מוצר ייחודי, הנמצא בזרימה ושינוי דינמי מתמיד, ושמירה על איכותו היא לא דבר מובן מאליו, הדורש תקינה מתקדמת ומקצועיות רבה. השמירה על איכות מי שתיה מובילה לעתים קרובות לדילמות, ולצורך לקחת החלטות שנויות במחלוקת, כאשר חלקן לוקחות בחשבון מניעת תחלואה מסוג אחד, אך עלולות לגרום לתחלואה פוטנציאלית מסוג אחר.

מערכת המים בישראל נסמכת יותר ויותר על מים מותפלים, כאשר מצד אחד מתקבלים מים נקיים ובטוחים יותר מתמיד, אך מהצד השני עולות שאלות ודילמות חדשות שכלל לא נדונו בעבר. לימוד אירוע זיהום מתמשך בפלינט-מישיגן בשנים 2014-2016 מחייב אותנו לדיון פנימי והסקת מסקנות לגבי נושאים מקבילים בישראל.

מתקן התפלה גרנות, צילום: מיכאל פובולוצקי

אולי יעניין אותך גם...