על המכללה   כל מה שקורה

תערוכת "נוכחות" בבית משפט השלום

16/03/2017 | חזן רמי | תקשורת צילומית

החוג לתקשורת צילומית ובית משפט השלום בירושלים מציגים את התערוכה "נוכחות". התערוכה תוצג לקהל הרחב החל מהיום באופן קבוע, במהלך שעות קבלת הקהל בבית משפט השלום ירושלים, רחוב חשין 6.

התערוכה הינה תערוכת סטודנטים, בוגרים ומרצים בחוג לתקשורת צילומית. הצגת התערוכה בבית המשפט היא המשכה של מדיניות הדוגלת בשיתוף פעולה בין בתי המשפט למוסדות ציבור ואקדמיה בחברה הישראלית. בתערוכה יוצגו 50 צילומים והיא תוצג במסדרונות הקומה הראשונה של בית משפט השלום בירושלים.

אוצרת מוזיאון מורשת בתי המשפט, ד"ר אורנה יאיר: "בית המשפט הוא מקום מפגש לנוכחות האנושית המגוונת של החברה הרב-תרבותית שבארץ. יש שעוברים בחטף בפינת בית המשפט, יש שנכנסים לביקור מתוכנן או מזדמן ויש שמגיעים לדיון. בית המשפט עומד ופתוח עבור כולם". ומכאן גם שמה של התערוכה אשר שמה דגש על הדיוקן הישראלי בדימויים ויזואליים."
פרופ' משה קן, ראש החוג לתקשורת צילומית במכללה מוסיף: "החוג לתקשורת צילומית שוכן בטבורה של ירושלים. הסטודנטים מהווים חתך מייצג של החברה הישראלית על גווניה ומאפייניה. נוכחותם בחיי העיר והארץ באה לידי ביטוי בעבודות המוצגות כאן. אין זאת רק נוכחות פיסית, אלא ביטוי של מעורבות, איכפתיות ומחוייבות לחברה הטרוגנית, צודקת יותר ושוויונית. חברה אשר בה יש מקום לכל אדם באשר הוא אדם".

לכתבה שפורסמה בעיתון "מעריב" ב-31.3.17

לכתבה שפורסמה בעיתון "כל העיר" 7.4.17

אביטל הירש / משפחת זיידמן / מתוך "כורש 14", ירושלים, 2015